Federer negyedszer bajnok Miami-ben

A svájci Roger Federer két játszmában, 6:1, 6:4-re legyőzte a címvédő, hazai közönség előtt teniszező John Isnert a miami mestertorna döntőjében.

Federer és Isner legutóbb 2015-ben találkozott egymással, akkor az amerikai győzött. Az egymás elleni mérlegük ugyanakkor a svájcinak kedvezett, hét meccsből ötször győzött.

Vasárnap este összejött a hatodik siker is…

A világranglista 5. helyén álló Federer az első szettet imponáló magabiztossággal 6:1-re nyerte, csupán 25 perc alatt behúzva azt. Mindezt úgy, hogy amerikai ellenfelét többször ápolni is kellett kisebb combsérülése miatt. A folytatásban Isner ugyan feljavult – bár láthatóan bicegett többször is –, de újabb 37 percnyi játékot követően a svájci a második játszmát is megnyerte (6:4).

Federer pályafutása 28. Masters-címét, összességében a 101. tornáját nyerte meg – Miamiban ez volt a negyedik.

Isnernek a 2018-as győzelme után ezúttal a második hellyel kellett beérnie.

MIAMI, ATP 1000-ES TORNA (9 314 875 dollár, kemény pálya)